A magyarok nem adják fel a sorozatgyártást, és ezt nagyon jól teszik

Hány pasi kell egy villanykörte becsavarásához?

Bemutató: február 22.

Szerdán indul a Hány pasi kell egy villanykörte becsavarásához? című új magyar websorozat, mely egy fiatal lány pasikeresési tortúráját mutatja be egy szakítás után. A nyolcrészes websorozatot a Cinemonkey Instagram-videócsatorna gazdája, Csuzi Márton rendezi. A forgatókönyvet Hitka Balázzsal közösen jegyzi, aki egyben operatőre és vágója is a hetente jelentkező 6-13 percig terjedő epizódoknak. Az előzetes alapján viccesnek, fiatalosnak, bevállalósnak szánt kezdeményezésre számítunk, amelyben a hazai youtuberek krémje is tiszteletét teszi: Pamkutya, László Viki, Alteron, Dancsó Péter, Viszkok Fruzsi, Aviana Rahl, Vitó Zsombor, Török Ábel, Lszajmi.

Tóth János

Bemutató: március 9.

A magyar Office-klón, a Munkaügyek legnépszerűbb szereplője, a Mucsi Zoltán által megformált Tóth János saját spin-off sorozatot kap a Duna TV-n. Jánost elbocsájtják munkájából, így egzisztencia és kereset nélkül marad, ráadásul ötvenöt évesen el kell hagynia lakását is, ahol addig anyjával élt, mivel annak szeretője beköltözik a lakásba. János ezért úgy dönt, egy fedél alá bútorozik unokaöccsével, és megpróbál munkát keresni. A sorozat március 9-én kezdődik, és 52 részt terveznek hozzá, ezeket Litkai Gergely és Lengyel Balázs írja. Vezető rendezőként az épp első nagyjátékfilmjén dolgozó Nagypál Orsi ugrik be, színészfronton pedig Szabó Simonnal, Rujder Viviennel és Bozó Andreával erősít a sorozat.

Eszméletlen

Bemutató: február 24.

Az Oscar-jelölt Mindenki című rövidfilm rendezője Deák Kristóf a Paramount Channel megbízásából, saját ötletéből készít tízrészes rövidfilm-sorozatot, melyet az Oscar-díjátadó hetében, február 24-től láthatnak az érdeklődők. A sorozat egy intenzív osztályon játszódik, ahol a kómában fekvő Géza gondolatait hallhatjuk. A csatorna minden levetített rész után egy korábbi Oscar-filmet fog sugározni, 26-án, a díjátadó napján pedig egyben levetítik az Eszméletlen mind a tíz részét.

Deák Kristóf: Mindenki

“Szerintem nincs értelme semmilyen filmet, még kis-játékfilmet sem készíteni, ha nincs vele szándéka az embernek: elsősorban az, hogy el kell juttatni a nézőhöz. Tudtam, hogy be lesz mutatva a tévében, de csak két elég késői műsorsávban, ezért úgy gondoltam, jó lenne, ha egy pár helyen írnának róla, s akik olvassák, talán odakapcsolnak és megnézik. Leginkább arra voltam kíváncsi akkor is és most is, hogy mit szólnak hozzá az emberek, ezért akartam, hogy minél többen nézzék meg.” Interjúnk Deák Kristóffal.

Csak színház és más semmi – 2. évad

Bemutató: február 24.

Az MTVA gyártotta, méltatlanul alulpromózott első évadot szerettük. A hat epizód a Komédiás Színház egy készülő darabjának munkafolyamatát dolgozta fel a castingtól a darab bemutatójáig. Mindeközben három bonyolult szerelmi szálat is követhettünk, amelyek sűrűn keresztezik egymást, emiatt hatással vannak az előadás alakulására is. Az új évad az új színházi rendező (Klem Viktor), a régi igazgató (Szervét Tibor), a színház pénzügyi gondjai, na meg a szerelem körül bonyolódik. Új szereplők is felbukkannak Tenki Réka és Dobó Kata személyében, a forgatókönyvet ezúttal is Divinyi Réka és Goda Krisztina jegyzi.

A mi kis falunk

Bemutató: már műsoron.

Az RTL Klub a Válótársak után február elején új fába vágta a fejszéjét, és legyártotta egy kis falu legsztereotipikusabb hétköznapjait megmutató sorozatát, ahol az alkoholizmus, a szexizmus és a korrupció a humor oltárán könnyen válik a relativizálás áldozatává. Az olykor a legkínosabb Irigy Hónaljmirigyszintű humorizálást idéző, szlovák elődöt átdolgozó sorozat ennek ellenére sikeres: a nyitóepizód 33,8 százalékos közönségarányt ért el a kereskedelmi célcsoportban, ráadásul az idei év legnézettebb műsora lett a 18-49 éves korosztály körében, összesen 473 832-an nézték meg a sorozat első részét. A zseniális színészeket szerepeltető komédiát (Csuja Imre, Bánki Gergő, Lovas Rozi) február elejétől láthatja a nagyközönség. Kritikánk a pilotról emitt olvasható.

Ultra

Bemutató: 2017 tavasza

Az HBO Hungary sem volt rest, alighogy véget ért az Aranyélet második évada, már érkezik is a következő, amelyet az HBO Europe és a SpeakEasyProject gondozásában jegyeznek. Az Ultra című dokumentumsorozat a Spartathlon futóversenyéről szól, és annak három szereplőjéről, akik megpróbálják teljesíteni a 246 km-es távot. A rendező Simonyi Balázs maga is résztvevője a futamoknak, így olyan sorozatra számítunk, amely igazán bensőséges utat mutat meg arról, hogy az embernek meddig kell elmennie, hogy közel kerüljön magához. Az Ultra tavasszal lesz látható az HBO-n.


Source: 24 teszt