Babos Tímea nagy küzdelemben szenvedett vereséget

Babos Tímea nem jutott a főtáblára a 652 ezer dollár összdíjazású sencseni keménypályás női tenisztornán. A világranglista 89. helyén álló magyar játékos a selejtező második fordulójában a rangsorban 104. orosz Margarita Gaszparjantól kapott ki három játszmában, 6:3, 6:7 (3-7), 6:3 arányban. A mérkőzés 2 óra 14 percig tartott.

A 42 perces első játszma nyitányaként ugyan Babos elnyerte el ellenfele adogatását, de utána sorozatban négy gémet veszített. A hatodik játékban Timi összesen három bréklabdát hárított, majd fogadóként 40-15-re is vezetett. Az orosz játékos azonban megvédte a szerváját, pár perccel később pedig, 5:3 után 0-ra hozta adogatását.

Az 57 perces második szettben Babos 2:1 után elvette Gaszparjan adogatását, majd 4:1-re is vezetett. Aztán a magyar játékos a hetedik gémben csak két labdamenetet nyert saját szervájánál, utána bréklabdáról egyenlített ellenfele 4:4-re. A játszma sorsát a tie-break döntötte el, amit fogadóként 7-3-al zárt le a magyar játékos.

A harmadik szett azonban gyorsan eldőlt Gaszparjan javára 2:1 után brékelt, majd magabiztosan nyerte adogatásait. Az orosz játékos 5:3 után csak egy labdamenetet veszített, így feljutott a 32-es főtáblára – számolt be a részletekről a teniszezőnő honlapja.

(Kiemelt kép: babostimea.hu)

Source: 24 teszt