Drámai négyes bukás után Marquez nyerte a Katalán Nagydíjat

A gyorsaságimotoros-világbajnokság hetedik futamát Barcelonában rendezték, és a legnagyobb érdeklődés a királykategória, a MotoGP versenyét kísérte.

Az élről a kategóriában az első évét töltő francia Fabio Quartararo indulhatott, de a rajtot nem kapta el a legjobban. A kezdeti helyezkedések után egy ötös élboly alakult ki, ahol a címvédő Marc Marquez mellett Valentino Rossi, Jorge Lorenzo, Andrea Dovizioso és Maverick Vinales motorozott.

23 kör volt hátra, amikor a 10-es kanyarban Lorenzo fékezte el magát, majd tekegolyó módjára tarolta le a többieket,

Doviziósót, Vinalest és Rossit, Marqueznek viszont óriási mázlija volt, mert kimaradt a bukásból.

A barcelonai pálya tapadásával gondok voltak, mert a motorosok egymás után estek ki, az egyaránt Apriliával versenyző Bradley Smith és Aleix Espargaro például egymást ütötte ki.

Marquez az élen nyugodtan motorozhatott, mivel lerázta az üldözőit, mögötte viszont az előző futamot nyerő Danilo Petrucci óriási csatát vívott Alex Rinsszel.

Ahogy az gyakran lenni szokott, a nevető harmadik jött ki a legjobban a csatából, méghozzá Quartararo, aki kihasználta, hogy az egyik kanyarban Rins kisodródott, Petrucci meg a spanyolra figyelt.

A futamot Marquez simán nyerte, a második Quartararo lett, aki először állhatott dobogóra a MotoGP-ben, a harmadik pedig Petrucci, aki elmondhatja magáról, hogy minden idei futamon pontszerző volt.