Ebben a kapszulában utazhatunk a jövőben

A Hyperloop Transportation Technologies (HyperloopTT) kedden bemutatta első teljes méretű utaskapszuláját, ami egy napon akár 1200 km/óra sebességgel szállíthatja az utasokat. A kaliforniai cég azok egyike, akik az Elon Musk által elképzelt szupervasutat megvalósítanák, ezen az úton jól is haladnak. A Hyperloop lényegében egy hatalmas, csökkentett sűrűségű levegővel töltött, vákuum alá helyezett cső, amiben légpárnákon, lebegve közlekednek a kapszulák.

A Spanyolországban bemutatott kapszula tesztje Franciaországban indul majd el, itt kezdték el kialakítani a hosszútávon is használatos tesztpályát. A cég tervei szerint 2019-re már utaskész lesz.

A full-scale passenger Hyperloop capsule is presented by Hyperloop Transportation Technologies on October 2, 2018 in El Puerto de Santa Maria. - A hyperloop is a shuttle that travels on magnetic rails, somewhat like a train, but which runs in a tube with little or no air. In theory, hyperloops could allow travel faster than the speed of sound. Virgin Hyperloop One, backed by British tycoon Richard Branson, has been testing its hyperloop system in Nevada in the United States with speeds reaching 240 miles (386 kilometres) an hour, and is planning three production systems in service by 2021. (Photo by CRISTINA QUICLER / AFP)        (Photo credit should read CRISTINA QUICLER/AFP/Getty Images)
Fotó: CRISTINA QUICLER/AFP/Getty Images)

A „Quintero One” névre keresztelt kabin 5 tonnát nyom és 32 méter hosszú. Szinte teljes egészében a cég saját különleges kompozit anyagából, az úgynevezett „vibrániumból” készült, aminek nevét a Marvel-univerzumból kölcsönözték. A cég állítása szerint az anyag az alumíniumnál nyolcszor, az acélnál tízszer erősebb.

Ugyan egyre többen lépdelnek előre a fejlesztésben, még jó ideig nem lesz olyan szupervasút, amit Musk megálmodott. A maximálisan elért sebesség eddig csak 457 kilométeróra, míg az eredeti koncepció szerint óránként 1200 kilométerre lenne képes a kötött pályán mozgó, szupergyors jármű, ennek a sebességnek az elérése jelenti az egyik fő kihívást.


Valósággá vált Elon Musk szupergyors vákuumvasútja

Igaz, még nem száguldozik, de a rendszer működik, sikerült az első teszt.

Dömös Zsuzsanna korábbi cikkei


Source: 24 teszt