Elveszett pogány templomra bukkantak

Odin és egyéb óészaki istenségek tiszteletére emelt templomot azonosítottak Norvégiában – írja az IFLScience. A Bergeni Egyetemi Múzeum csapata a nyugat-norvégiai Osénál, egy birtokon zajló építkezés előtt tárta fel a különleges építményt.

Søren Diinhoff, a vizsgálat vezetője szerint több lelet is előkerült, a legizgalmasabb azonban a 14 méter hosszú és 7 méter széles templom maradványa. A struktúra közepén egy téglalap alapú termet is felfedeztek, ez valószínűleg egy torony volt. Magából a templomból nem sok maradt fenn, a régészeknek azonban sikerült rekonstruálniuk az épületet.

Kép. Getty Images

A kutatók egy nagyjából 8000 négyzetméteres területen folytatnak feltárást, az eddig előkerült leletek alapján a környéken már 2500 éve is létezett egy település.

A templom ennél későbbi, a 8. századból származhat.

A szakértők szerint óészaki templomok maradványait eddig csak Svédországban és Dániában találták meg, ez az első, amely Norvégiában bukkant elő.

Az óészaki vallásról viszonylag keveset tudni. A szakértők szerint a 6. században kezdtek el hasonló templomokat építeni a befolyásosabb családok, ekkor a kultusz is szervezettebbé vált. A pogány vallás a kereszténység hatására fokozatosan tűnt el a 8-12. században.


Source: 24 teszt