Halálbüntetéssel, „cigánybűnözéssel” kampányol a Mi Hazánk

Dúró Dóra elnökhelyettes közölte: egyértelművé akarják tenni, hogy azért van szükség pártjukra a közéletben, mert azt képviselik  több társadalmi kérdésben, amit az emberek többsége támogat, de más párt nem. Ők olyan témákkal is foglalkoznak, amivel a  politika, a politikailag korrekt beszédmód miatt, eddig nem.

Az elnökhelyettes hangsúlyozta: pártjuk az egyetlen párt, amely szerint van „cigánybűnözés”. A Mi Hazánk a harmadik gyermektől munkához kötné a családtámogatást, korrupcióellenes ügyészséget hozna létre, népszavazást tartana az EU-tagságról és bevezetné a halálbüntetést.

Nemcsak felhívják a figyelmet a fontos társadalmi kérdésekre, de szakmailag megalapozott, a párt nemzeti elkötelezettségén nyugvó válaszokat is adnak azokra – tette hozzá. Az induló kampányban  szakpolitikai kérdésekre koncentrálnak.

Dúró Dóra emlékeztetett rá, a Mi Hazánk elnöke, Toroczkai László elsőként javasolta a határkerítést, amit akkor egy párt sem támogatott, majd a kormány megépítette.

 

Kérdezték a kiszivárgott hangfelvételről, amelyen a Jobbik munkatársa és politikusa „far-hát kommandónak” nevezte az időseket. Ezért szerinte bocsánatot kell kérni.

Dúró Dóra a kérdésre, hogy a balliberális ellenzék azt sugallja, a  Mi Hazánk Mozgalomban nácik vannak, azt felelte, korábban egyértelművé tették, hogy

nem tudnak közösséget vállalni a nácizmussal, de kilépnének a tabuból, amit – mint fogalmazott – elsősorban a balliberális ellenzék hozott be a magyar közéletbe.

Azért nem álltak ki Demeter Márta mellett, mert Dúró Dóra még nem tudta tanulmányozni átvilágítási anyagát, így nincs elég információja. Ha arra az álláspontra jut, hogy nem támogatják az  LMP-s képviselő kizárását a rendészeti bizottságból, akkor sem fognak közösen fellépni a balliberális ellenzékkel.

Budapest, 2018. december 10.
Dúró Dóra, Volner János, Apáti Bence és Fülöp Erik független képviselõk, a Mi Hazánk Mozgalom politikusai az Országgyûlés plenáris ülésén 2018. december 10-én.
MTI/Máthé Zoltán

Csak a Mi Hazánk képviselői maradtak bent a kormánypártokkal

Nem akarnak olyanokkal egy platformra kerülni, akik „2006-ban még az övéiket lőtték”.

Nem támogatják, hogy Kövér László megvonja az ellenzéki képviselők tiszteletdíját, noha a munka törvénykönyve módosításakor tanúsított magatartásuk nem volt megfelelő. Dúró szerint azonban nem kellenek külön szabályok, ha országgyűlési képviselők garázdaságot követnek el, akkor azok a szabályok vonatkozzanak rájuk, mint más garázdákra.

Dúró Dóra kérdésre azt is elmondta, hogy tárgyaltak a MIÉP-pel és a Független Kisgazdapárttal az együttműködésről, szövegszerű megállapodás még nem született. Nem zárta ki, hogy az együttműködés kiterjedjen az EP-választáson túl az önkormányzati voksolásra is. (mti)

Kiemelt kép: Bielik István / 24.hu


Source: 24 teszt