Hetesekkel verte a Győr Fradit a kupadöntőért

A bajnok Győri Audi ETO KC 25-25-ös rendes játékidőt követően, hétméteres-párbajban legyőzte a címvédő Ferencváros csapatát a női kézilabda Magyar Kupa első elődöntőjében, szombat délután a Papp László Budapest Sportarénában.

Az első félidőben fokozatosan növelték előnyüket a győriek, akik védekezésben egyértelműen jobbak voltak ellenfelüknél, és a szünetben magabiztosan vezettek három góllal. Eleinte a második felvonásban sem változott a játék képe, támadásban gyengélkedett az FTC, de aztán a szélső Lukács Viktória vezérletével lendületbe került és egy 6-1-es sorozattal fordított. A rendkívül szoros, izgalmas hajrá utolsó percét végigtámadhatta a fővárosi együttes, de nem szerzett újabb gólt, így a rendes játékidő döntetlennel zárult (25-25).

A továbbjutásról döntő hétméteres-párbajban csak egy lövés maradt ki: Nerea Pena kísérletét Kari Aalvik Grimsbö hárította, majd Anne Mette Hansen betalált, a Győri Audi ETO jutott a fináléba.

A másik elődöntőben a Siófok és az Érd mérkőzik egymással.

Eredmény – női kézilabda Magyar Kupa, elődöntő

Győri Audi ETO KC – FTC-Rail Cargo Hungaria 30-29 (15-12, 25-25) – hétméteresekkel 5-4

a legeredményesebb játékosok a rendes játékidőben: Amorim 6, Groot 5, Puhalák, Broch, Görbicz 3-3, illetve Lukács V. 6, Schatzl, Van der Heijden, Pena, Hornyák 3-3

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Source: 24 teszt