Idegőrlő órák várnak ránk, mire eldől a hokiválogatott sorsa

Tudtuk előre, hogy bitang kemény lesz a budapesti divízió I/A-s jégkorong-világbajnokság, és a csapatok nem is akartak rácáfolni az előzetes várakozásokra,

az eddig lejátszott tíz mérkőzésből csak négy olyan volt, amelyen két gólnál nagyobb különbség volt a végén a felek között.

A mezőnyt látva nehezen tudtuk elhelyezni a magyar válogatott pontos helyét, azt éreztük, hogy a kazah, szlovén, olasz hármas ellen nagy bravúr kell a győzelemhez, és azzal is tisztában voltunk, hogy a lengyelekkel és a britekkel általában szoros meccseket vívunk.

Négy forduló után ott tartunk, hogy behúztunk egy bravúrt a kétszer is vezető olaszok ellen, legyűrtük egy melós meccsen a lengyeleket, és egy-egy elrontott harmad miatt kikaptunk a kazahoktól meg a szlovénoktól.

Vagyis nagyjából a helyünkön vagyunk, de azért lehet némi hiányérzetünk,

mert a kazahok ellen két harmadon keresztül megtettük, amit lehetett, a szlovénok ellen pedig 1-2-es állásnál helyzetek tömkelegét dolgoztuk ki, majd rontottuk el – így lett mindkétszer háromgólos vereség a vége, ami erősen túlzónak tűnt.

A magyar csapatból eddig ketten lógnak ki fölfelé, az egyikük a szezont az ECHL-ben, vagyis az NHL elő-előszobájának számító lehúzó Vay Ádám, a másik a mezőnyjátékosok közül a legmagasabban jegyzett bajnokságban, Finnországban játszó Sebők Balázs.

A két évvel ezelőtti szentpétervári A csoportos vébén berobbant Vay 93,15 százalékos védési hatékonyságával a negyedik a kapusok rangsorában, ami azért csalóka, mert a szlovénok ellen ő tartott minket meccsben, amikor az első harmadban percenként hatoltak át a védelmünkön.

A meccs után aztán azt nyilatkozta, annyira kellett koncentrálnia, hogy semmire nem emlékezett a történtekből, de a lengyelek ellen is ő kezdett, és tippünk szerint a britek ellen sem változtat majd a vezetés a kapuban, Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány ki is emelte, hogy Vay Amerikában már hozzászokott a sorozatterheléshez.

Sebőkről elég annyit mondani,

hogy a pénteki meccsek előtt ő vezeti a pont- és a góllistát is.

Sebők az olaszok, a szlovénok és a lengyelek ellen is betalált. Fotó: Czagány Balázs / MTI

A 23 éves csatár eddig három gólt és két gólpasszt rakott a közösbe, és olyan sebességgel közlekedik a pályán, hogy azt nagyon nehéz a védőknek lereagálniuk. Ráadásul a jó formája magabiztossággal párosult, a szlovénok ellen emberelőnyben olyan szólót vállalt fel, úgy tört be két ember közé, hogy azt öröm volt nézni, gól is lett a jutalma érte.

00.31-nél látható a remek Sebők-villanás:

A tornán a magyar-lengyel meccs után négy 6 és két 3 pontos csapat van, úgyhogy matekozni kell, ha olyan forgatókönyvet akarunk találni, amely alapján még abszolválható a mindig oly nagyon áhított feljutás. Az biztos, hogy nekünk nyernünk kell szombaton a britek ellen, ez esetben 9 pontunk lesz,

de ez még csak az egyik feltétel, aminek teljesülnie kell, arra is szükség van, hogy a riválisok meccsei is kedvezően alakuljanak számukra.

A legideálisabb az lenne, ha a kazahok péntek délután megvernék a szlovénokat, mivel azzal már eldőlne, hogy nem érhetnek utol minket délnyugati szomszédaink. Mivel azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény dönt, az olaszoknak sem kellene háromnál több pontot szerezniük a folytatásban, ők még a britekkel és a szlovénokkal is találkoznak, úgyhogy megvan az esély arra, hogy ne tudjanak megelőzni minket.

A britek elleni meccsünk előtt még négy találkozót rendeznek, úgyhogy igazán körömrágós, idegőrlő lesz a várakozás, hogy megtudjuk, mi a tétje a torna utolsó összecsapásának,

ráadásul a magyar csapatok hagyományosan nem szoktak jól kijönni abból, ha másokra kell hagyatkozni a boldogulás érdekében.

Még olyan együttállás is lehet, hogy mi búcsúzunk – ha ne adj’ Isten kikapunk szombaton, és a lengyelek, valamint a szlovénok is 6 ponttal zárnak, akkor ugyanis mi jövünk ki a legrosszabbul az egymás elleni eredményekből -, de erre inkább ne is gondoljunk.

Meg aztán, hiába számolgatunk itt, hogy melyik meccsnek hogyan kell alakulnia, a britek ugyanis két óriási győzelemmel jelezték, hogy nem szeretnének ismét eggyel lejjebb játszani. Jól hozzák el a bulikat, övék a leghatékonyabb és az emberelőnyöket legjobban kihasználó csapat, és remekül csapnak le az ellenfél hibáira, márpedig nekünk eddig minden meccsen voltak hosszabb-rövidebb kihagyásaink. Hátul sokszor tűntünk sebezhetőnek vagy megzavarhatónak, elöl pedig hiányoznak a kék vonal közeléből vagy középtávolról elengedett lövések, bár ez nem újkeletű probléma, ez már a szapporói hősök idején is így volt.

Szerencsére a fiúk szíve rendben van, ez az olaszok és a lengyelek ellen is győzelmet ért, hasonló lelkesedést várunk tőlük szombat este is,

addig pedig tegyük csuriba az ujjainkat, hogy jól alakuljanak az eredmények.