„Igazi felüdülés volt a Facebook és a MyVip után” – magyar hírességek a tízéves Instagramról

Molnár Ferenc Caramel felesége, Szilágyi Szilvi például azért regisztrált, mert szenvedélyének tekinti, hogy szép fotókat készítsen és nézegessen.

Nagyon menő dolognak tűnt, azt hiszem én 2011-ben regisztráltam. Igazi felüdülés volt a Facebook és a MyVip után. Vizuális típus vagyok, teljesen elkápráztatott a platform, gyönyörű képeket találtam, főleg, hogy az applikációt először fotósoknak találták ki. A korosztályomban akkor szinte mindenki regisztrált, szájról szájra terjedt, hogy létezik az Instagram, úgyhogy én is kipróbáltam.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Szabó-Kulcsár Edina 👰🏻❤ (@edinakulcsar_official) által megosztott bejegyzés, Jún 30., 2020, időpont: 4:48 (PDT időzóna szerint)

Kulcsár Edina kicsit később, 2013-ban talált rá az appra, de már akkor is tudatosan figyelt arra, hogy milyen tartalmakat posztol, mivel szépségkirálynőként hirtelen lett rengeteg követője, ráadásul a küzdelemben is fontos szerepet játszott, hogy ki mit mutat magáról a profilján.

 Gyorsan meg kellett tanulnom a helyes használatát, mivel tudtam, hogy a világversenyen kiemelten fontos, hogy legyen egy jól működő közösségi oldalam, ugyanis a végső sorrendnél ezt is figyelték.

Szilágyihoz hasonlóan Kulcsár Edina férje, Szabó András Csuti is először csak a trendet akarta meglovagolni, amikor regisztrált az oldalra. Azt mondja, tetszettek neki az újítások, és hogy sok ismerőse már elérhető volt rajta.

Nem volt kérdés, hogy regisztrálok

— mondja.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Szilvia Szilágyi Molnár (@sylviszilagyi) által megosztott bejegyzés, Márc 17., 2020, időpont: 3:29 (PDT időzóna szerint)

Hogy mennyire munkaeszköz és mennyire inkább egy fényképes album, arról mindegyiküknek más a véleménye. Stohl Luca például kevésbé tekint rá munkafelületként, inkább vizuális naplóként kezeli, ennek ellenére tudatos posztolónak tartja magát. Szilágyi mindkét aspektusból tekint az oldalára, Megyeri Csilla pedig azt tartja fontosnak, hogy a felhasználó megtalálja az arany középutat abban a tekintetben, hogy mennyi reklámot és saját tartalmat posztol.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

CSiLLa MEGYERI (@csillamegyeri) által megosztott bejegyzés, Jún 22., 2020, időpont: 2:58 (PDT időzóna szerint)

Csuti a mai napig inkább hobbiként tekint rá, a követői száma miatt viszont nem volt kérdés, hogy előbb vagy utóbb munkaeszközt kovácsoljon az oldalból, mivel szinte rögtön megtalálták különböző cégek együttműködési lehetőségekkel.

Az életem számomra fontos pillanatait rakom ki. Néhány hónap után megtaláltak cégek is, mert tetszett nekik, amit képviselek, és szerettek volna velem dolgozni. Azóta munkaeszköz is

— fejti ki, míg felesége, Kulcsár Edina néhány barátjával is itt tartja a kapcsolatot. Idegesítő jelenséggel mindannyian találkoztak, Kulcsár például a legnagyobb problémának azt tartja, hogy az emberek elengedik magukat, ha a nyelvhelyességről van szó.

Sajnos sokan nem figyelnek a helyesírásra, a posztokat ékezetek és központozás nélkül írják. Mivel az Instát nagyon sok gyerek használja, fontos, hogy helyesen írjunk, mutassunk példát azzal, hogy pontosan és szépen fogalmazunk. A magyar nyelv gyönyörű, használjuk helyesen.

Szilágyi Szilvi a robotoktól és az álprofiloktól szabadulna meg legszívesebben, ahogy Csutit is ez zavarja leginkább.

 Jelenleg a szexet ajánló kamu oldalak idegesítenek a legjobban, amik Google-fordítóval kommentálnak. Sosem kattintottam még rá, de látom a kommentjeim között ezeket. Ahogy észreveszem, tiltom.

Stohl a kizárólag agyonfilterezett fotókból és hirdetésekből álló profilokat kerüli.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Stohl Luca (@lucastohl) által megosztott bejegyzés, Szept 15., 2020, időpont: 11:21 (PDT időzóna szerint)

Arra a kérdésre, hogy újra regisztrálnának-e, ha feltörnék a fiókjukat, mindannyian egyértelműen igennel válaszoltak, és arra is volt ötletük, hogy milyen új funkciót vezetnének be az applikáción.

Nagyon hiányzik egy olyan algoritmus, ami megszűri a rasszista, káromkodó, sértő kommenteket. Néha elszabadulnak az indulatok egy-egy bejegyzés alatt, és kifejezetten szükség lenne rá, hogy ezeket valamilyen módon kordában lehessen tartani.

— mondja Szilágyi, Kulcsár viszont a saját kommentjeit szeretné többet szerkeszteni. Stohl Luca egyedül azt hiányolja, hogy figyelmeztesse őt az applikáció, ha túl sokat időzik rajta. Csuti ennél konkrétabb problémára hívta fel a figyelmet, szerinte a követők vásárlása ront a hitelességen, ezért betiltaná, hogy bárki pénzért cserébe megnövelje a követőszámát.

Ha pedig az Instagram szülinapjáról emlékezünk meg, márpedig éppen azt tesszük, akkor kíváncsiak voltunk az interjúalanyaink kedvenc élményeire is az applikációval kapcsolatban. Stohl Luca és Csuti is nosztalgiázni szeretnek a régi fotóikon, Szilágyi Szilvi az első munkáját tekinti kedvenc emlékének és a követőit, akikkel kölcsönösen segítik egymást. Kulcsár Edina pedig szereti elolvasni a kedves üzeneteket.

Pont a napokban mondta az egyik üzleti partnerem, hogy üzenetet kaptak, amiben egy olyan termékről érdeklődtek, amiről én meséltem. Az illető azt írta, azért szeretné megvenni a terméket, mert az én ajánlásaimban teljesen megbízik. Ez számomra egy visszajelzés arra, hogy hitelesnek tartanak

– mondta.

Kiemelt kép: Getty Images


Source: 24 teszt