Nadallal nyolc éve nem történt ilyen szomorú eset

A világelső Rafael Nadal feladta negyeddöntős mérkőzését a horvát Marin Cilic ellen az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A 16-szoros Grand Slam-győztes spanyol az ötödik szettben, 0:2-es állásnál jelezte, hogy csípőproblémák miatt nem tudja folytatni a meccset. A 31 éves Nadal előzőleg a negyedik játszmában, 4:1-es hátrányban ápolást kért, ezután már csak egy gémet tudott nyerni, sántikált, és láthatóan fájdalmakkal küszködött. A találkozó így is 3 óra 50 percig tartott.

Nadalnak ez volt a 264. meccse a Grand Slam-tornákon, és mindössze a második olyan, amit feladott, 2010-ben az Andy Murray elleni negyeddöntőt nem tudta befejezni.

A 2014-ben US Open-győztes Cilic ellenfele a négy között a brit Kyle Edmund lesz, a világranglista 49. helyezettje a harmadik kiemelt Grigor Dimitrovot intézte el négy szettben, amivel először mondhatja magát elődöntősnek a négy nagy torna egyikén.

A nőknél a negyedik kiemelt Jelina Szvitolina mindössze négy gémet tudott nyerni a WTA-ranglistán 37. Elise Mertens ellen. A hobarti címét megvédő belga játékos immár tíz meccs óta veretlen.

Australian Open, negyeddöntő:

férfi egyes:
Cilic (horvát, 6.) – Nadal (spanyol, 1.) 3:6, 6:3, 6:7 (5-7), 6:2, 2:0-nál Nadal feladta
Edmund (brit) – Dimitrov (bolgár, 3.) 6:3, 3:6, 6:3, 6:4