„Nem akartam versenyezni” – mondta a mexikói rali győztese, aki kiosztotta a szervezőket is

A hatszoros világbajnok Sebastien Ogier nyerte meg szombaton a rali világbajnoki sorozat (WRC) szezonbeli harmadik versenyét, amelyet Mexikóban rendeztek, írja az MTI. A futam a tervezett négy helyett már három szakasz után véget ért, mivel a szervezők közölték: a koronavírus-járvány miatt életbe lépett utazási korlátozások nem teszik lehetővé a folytatást. Ogier be is szót a szervezőknek.

Más ez a győzelem, mint a többi, ugyanis ennek a versenynek meg sem kellett volna történnie.

Ha veszélynek tettük ki az embereket akkor ennek a sikernek nincs értéke. Az emberi életnek minden másnál fontosabbnak kell lennie – természetesen a versenyzésnél is. Igazából nem is akartam versenyezni. Persze ez a munkám, megtettem, de bízom benne, hogy nem ártottunk mexikói barátainknak” – jelentette ki a 36 éves francia pilóta.

A 13 állomásos WRC április 23. és 26. között Argentínában folytatódik.