Újabb országokban teríti vakcináját a Sinopharm

Magyarország az első európai uniós tagállam, ahol elkezdték használni a Sinopharm – EU-s engedéllyel és transzparens dokumentációval nem rendelkező – vakcináját, ám a kínai gyógyszergyártó közben a világ több pontján is terjeszti a koronavírus elleni oltóanyagát.

Hétfőn újabb ország, Libanon engedélyezte a vakcina sürgősségi felhasználását, miután a február 14-én kezdődött oltási program egyelőre nehézkesen és jogsértésekkel szegélyezve halad a közel-keleti államban.

A Sinopharm ugyancsak benyújtotta kérelmét a Fülöp-szigeteki gyógyszerügyi hatóságnak az oltóanyag sürgősségi engedélyezésére. Bár a készítmény vizsgálata várhatóan 21 napot vesz igénybe, a hétvégén már érkezett is Manilába 600 ezer adag, amelyet Kína ajándékba ad a járvány által erősen sújtott délkelet-ázsiai országnak. Noha az AstraZenecától is érkezett több mint félmillió dózis, Rodrigo Duterte államfő Orbán Viktorhoz hasonlóan úgy döntött, hogy a kínai oltást választja.

Irán, ahol immár több mint 60 ezer halálos áldozatot szedett a járvány, vasárnap szintén ajándékba kapott 250 ezer Sinopharm-vakcinát Kínától, a perzsa államba korábban csak Szputnyik V érkezett, noha le van kötve számukra 4,2 millió AstraZeneca is.

Afganisztánban eddig mindössze 12 ezer egészségügyi dolgozót tudtak beoltani, ám az oltási kampány rövidesen itt is felpöröghet, miután Kína kabuli nagykövete hétfőn közölte, 400 ezer adag Sinopharm-vakcinát biztosítanak az országnak.

Egyiptomba február 22-én érkezett meg az első szállítmány kínai vakcina, hétfőn pedig újabb 300 ezer dózis leszállításáról állapodott meg a két kormány.

Kapcsolódó
Mit lehet tudni most a kínai vakcináról?

Mit ír a nemzetközi sajtó a Sinopharm oltóanyagáról, amivel mától kezdik el oltani az embereket Magyarországon?

Zimbabwe elnöke a múlt héten jelentette be, hogy országa 1,8 millió adagot vásárol a Sinopharm vakcinájából, Argentínába pedig múlt csütörtökön érkezett az első, 900 ezer dózist tartalmazó szállítmány, miután a kormány február 21-én jóváhagyta az oltóanyag sürgősségi felhasználását.

Európában Magyarországon kívül csak Szerbiában használják a Sinopharm termékét, hétfőn azonban Andrzej Duda lengyel elnök is egyeztetett Hszi Csi-Pinggel kínai vakcinák vásárlásáról.

Korábban 16 országban (Magyarország, Szerbia, Kína,  Egyesült Arab Emírségek, Bahrein, Kambodzsa, Egyiptom, Guyana, Marokkó, Irak, Jordánia, Nepál, Pakisztán, Peru, Szenegál, Seychelle-szigetek) engedélyezték a Sinopharm-vakcina használatát.

The post Újabb országokban teríti vakcináját a Sinopharm first appeared on 24.hu.


Source: 24 teszt