350 milliárd forrásra tudnak pályázni a hazai vállalkozások.
Új pályázatok!
Elérheted Velünk a Maximumot! Pályázz velünk, nyerjünk együtt!
Vállalkozásfejlesztési pályázatok – Mezőgazdasági pályázatok –
Lakossági pályázatok – 1. Pályázati előminősítés – 2. Pályázati felkészítés – 3. Pályázatírás – 4. Projekt- -menedzsment
A 2022-es év előnyös felhívásokkal indult a vállalkozásfejlesztési pályázatok területén. Az első negyedévben 350 milliárd forint forrásra tudnak pályázni a hazai vállalkozások.
Január második felében, két szakaszban volt benyújtható a KKV szektor modernizációját támogató GINOP+ 1.2.3-21 kódszámú felhívásra a pályázati anyag, amelynél a benyújtási időszak megkezdését követő kevesebb, mint 24 órával már több, mint 130%-os túljelentkezés keletkezett, melynek okán a beadás megkezdését követő 24 órán belül elfogyott a pályázati keret, és lezárták a pályázati felületet!
Megjelent a GINOP+ 1.2.2-22 kódszámú pályázat, amely az elsődlegesen az 5000 fő alatti kistelepülések, továbbá a szabad vállalkozási zónák mikro- vállalkozásait hivatott támogatni.
Összeszedtük a felhívás legfontosabb elemeit.
DÍJMENTES ELŐMINŐSÍTÉS IGÉNYLÉSE |
GINOP Plusz-1.2.2-22 – a „Mikrovállalkozások fejlesztéseinek támogatása, Vállalkozás-újraindítás a Magyar Falu Programban”
Igényelhető támogatási összeg:
2 – 10 millió Ft, 70%-os támogatási intenzitás mellett.
Pályázók köre:
nem tartozik a KATA hatálya alá.
1 lezárt, teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel rendelkezik
éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelem benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes (365 napot jelentő) üzleti évben legalább 1 fő volt
Magyarország területén székhellyel rendelkező egyszeres könyvvitelt vezető gazdálkodók, egyéni vállalkozók vagy kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, egyéni vállalkozók, egyéni cégek
szabad vállalkozási zónának minősülő területen található településeken, vagy szabad vállalkozási zónának nem minősülő területen található, 5000 főnél alacsonyabb lakosságszámmal településeken valósítják meg fejlesztéseiket (mely megvalósítási helyszínnek a támogatási kérelem benyújtását megelőző legalább 60. nappal bejegyzésre kell kerülnie a cégkivonatba!)
Milyen tevékenységek támogathatóak?
Új eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítása –kötelező megvalósítani
Infrastrukturális és ingatlan beruházás
Információs technológia-fejlesztés
Projekt szakmai megvalósításának közvetett költségei
Benyújtási időszak:
2022. február 17. – 2023. március 31. (Amennyiben nem fogy el korábban a rendelkezésre álló támogatási keret, amelynek összege: 30.000.000.000,- Ft.)
A támogatás visszatérítendő vagy vissza nem térítendő?
Vissza nem térítendő támogatás.
Mennyi a projekt végrehajtására rendelkezésre álló időtartam?
A projekt fizikai befejezésére a megkezdésétől számított legfeljebb 18 hónap áll rendelkezésre.
DÍJMENTES ELŐMINŐSÍTÉS IGÉNYLÉSE |
Fülöp Henrik
igazgató